Co oferują kursy masażu?

Kursy masażu mają na celu szybko i skutecznie wykształcić przyszłych masażystów. Zajęcia te nie obciążają uczestników zazwyczaj pisemnymi egzaminami i nieistotnymi materiałami. Zamiast tego, nauczyciele demonstrują techniki, które zostają powtarzane przez uczestników. Dzięki temu instruktor na miejscu może wyeliminować wszelkie, popełniane błędy.

Budowanie zaufanie i zdobywanie doświadczenia to coś, co jest najważniejsze w masażu. Klienci mają czuć się przecież w pełni zrelaksowani i wypoczęci odwiedzając gabinet. Kursy masażu uczą, jak zadbać o odpowiednią atmosferę, a także sprawić, że osoba masująca poczuje się błogo i zapomni o wszelkich zmartwieniach. Masaż ma być bowiem nie tylko odpoczynkiem dla ciała, ale także dla ducha.

kursy masażu

Wypracowanie podejścia holistycznego

Jednym z unikalnych elementów masażów jest ich holistyczna filozofia. Postrzeganie ciała jako zintegrowanej całości oraz rozumienie, że problemy wywołujące napięcie mogą przejawiać się wszędzie, nawet tam, gdzie objawy nie są od razu widoczne, jest bardzo ważne. Prowadzone przez profesjonalistów, kursy masażu pozwalają wykształcić w uczestnikach zdolności usuwania "pasma" napięć, regenerujących całe ciało.

Tradycyjna, wschodnia filozofia zawsze podkreślała, w jaki sposób napięcie emocjonalne może wpływać na ciało fizyczne. Stres emocjonalny, urazy i codzienne zmartwienia mają ogromny wpływ na ludzki organizm. Ponadto prowadzą do silnego napięcia mięśni, co często powoduje ból, ograniczenie ruchu i inne długotrwałe problemy. W czasie zajęć omawiane są kwestie związane z równowagą psychofizyczną. Dzięki czemu przyszli masażyści będą mogli podołać nawet najtrudniejszym przypadkom i z powodzeniem sprawiać ulgę swoim klientom.

Zyskanie nowych umiejętności

Na rynku dostępne są różnorodne kursy masażu. Tak naprawdę ich wybór zależy od potrzeb danej osoby. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze sztuką masażu, postaw na podstawowe szkolenia, podczas których omówione zostaną poszczególne rodzaje technik masażu. Jednak jeśli jesteś już zaawansowanym masażystą lub masażystką postaw na bardziej rozwinięte kursy masażu, dające możliwość stania się prawdziwym profesjonalistą. Świetnym przykładem są zajęcia obejmujące pracę w liniach energetycznych człowieka, rozciąganie, właściwe wykorzystanie masy ciała za pomocą kciuków, dłoni, łokci, kolan bądź stóp, czy też sposoby łagodzenia napięcia, zmęczenia, pobudzania krążenia i przywracania witalności całego ciała. Warto w czasie szkoleń zrozumieć, jak wielką siłę ma właściwie wykonany masaż.
źródła:
https://www.coriocs.pl/kursy/masaz/