Czy warto inwestować w hiszpański dla dzieci?

Język hiszpański jest jednym z najpopularniejszych języków na świecie, dlatego warto jego naukę zacząć już od najmłodszych lat. Jednak niektórzy rodzice maja wątpliwości co do tego, czy język hiszpański dla dzieci jest odpowiedni. Poza tym nie znają najważniejszych korzyści wynikających z udziału malucha w takich zajęciach. Z tego powodu przygotowaliśmy poniższy artykuł, w którym udowadniamy, że zajęcia z hiszpańskiego są godne zainteresowania.

Rozwijanie umiejętności językowych.

hiszpańska flaga

Wczesny etap rozwoju to doskonały moment na nabywanie umiejętności językowych. Dlaczego? Ponieważ zdolności dziecka do wymawiania nieznanych i obcych dźwięków oraz przyswajania nowych reguł gramatycznych są znacznie większe przed ukończeniem dziesiątego roku życia. Hiszpański dla dzieci pozwala nie tylko maluchom nauczyć się podstawowych słów z tego języka, lecz także przygotowuje do późniejszej nauki, innych przedmiotów szkolnych.

Lepsze zrozumienie języka angielskiego.

Zarówno angielski, jak i hiszpański mają wspólne korzenie w języku łacińskim. Nauka języka angielskiego zwiększa możliwości zrozumienia języka hiszpańskiego. To działa również na odwrót. Hiszpański dla dzieci sprawia, że nie mają one problemów z opanowaniem języka angielskiego.

Większe możliwości podróżowania.

Język hiszpański jest oficjalnym językiem 21 krajów na całym świecie, a te kraje są celem podróży wielu turystów. Jeśli Twój maluch będzie biegle posługiwać się tym językiem, w przyszłości z łatwością odnajdzie się w nowych miejscach. Ponadto będzie rozumiał wskazówki przewodnika i tubylców, a także odczytanie menu w lokalnej restauracji nie będzie dla niego przeszkodą. Przygotuj swoją pociechę na niezwykłe przygody i zapisz go na hiszpański dla dzieci.

Poszerzanie horyzontów kulturowych.

Podczas lekcji języka hiszpańskiego, dzieci uczą się nie tylko słownictwa i poprawnej gramatyki. Mają okazję również poznać historię kraju, najwybitniejszych artystów pochodzących z Hiszpanii i ich dzieła. Udział w zajęciach pomoże Twojemu maluchowi docenić inne kultury i wkład w kulturę latynoską.

Przyszłe opcje zatrudnienia.

Znajomość hiszpańskiego jest zawsze dodatkowym atutem w poszukiwaniu pracy. To oryginalny język, który może okazać się bardzo pomocny przy nawiązywaniu współpracy z zagranicznymi firmami oraz zdobywaniu klientów na skalę światową. Warto, więc zadbać o przyszłość swoich pociech i zachęcać je do udziału w takich dodatkowych zajęciach, jakim jest hiszpański dla dzieci. Im wcześniej zaczną naukę, tym łatwiej będzie im mówić płynnie i poprawnie.

To łatwiejsze niż się wydaje, zwłaszcza dla kilkulatka.

Wiele podobnych słów występuje w języku angielskim i hiszpańskim, są tylko wymawiane nieco inaczej. Dla dzieci mówiących po angielsku nie ma łatwiejszego do opanowania drugiego języka niż hiszpański. Poza tym zajęcia są przygotowane tak, aby maluchy czerpały radość z nauki. Hiszpański dla dzieci nie polega tylko na żmudnym powtarzaniu słów i układaniu zdań. To przede wszystkim świetna zabawa, w którą nauczyciele angażuje mnóstwo przydatnych akcesoriów, ułatwiających zapamiętywanie.